Dom z marzeń

Każdy śni o zamieszkaniu w swoim własnym domu, takim, jaki sobie wymarzył.

Niestety najczęściej kończy się na marzeniach gdyż posiadanie własnego miejsca na ziemi wiąże się z dużymi kosztami.

Zwłaszcza dla młodych ludzi dopiero, co zaczynających swoje wspólne życie jest to przeszkoda nie do pokonania, dlatego częściej decydują się na wynajem lub zakup małego mieszkania, gdyż posiadane środki tylko to umożliwiają.

W ostatnim czasie myśl o własnym lokum była szczególnie odległą, gdyż ceny zarówno mieszkań jak i domów rosły z dnia na dzień. Zarówno zakup gotowego domu, jak i jego budowa wymagały ogromnych środków finansowych. W tej chwili można zaobserwować postępujące zmiany cenowe. Przede wszystkim materiały budowlane, takie jak pustaki ceramiczne przestały windować w górę a następnie ich ceny spadły nawet o szesnaście procent.

Sytuacja ta doprowadziła do niespotykanej w ostatnim czasie opłacalności budowy domów, zwłaszcza, że koszty robocizny również spadły i to znacząco. W tej chwili koniunktura w budownictwie jest słabsza, co powoduje, że firmy budowlane decydują się na wykonanie pracy za mniejsze niż do tej pory pieniądze. Nie odbija się to na samych pracownikach, którzy dostają te same pensje, lecz sama firma ma wówczas niższy dochód.